TANTSIV BAROKK

26. november 2023 kell 18

Kadrioru loss

Barokktantsutrupp Arte Movimento, juhendaja Kristine Esko

varajase muusika stuudio Cantores Vagantes

Koostöös Lossimuusikaga

Tantsuetenduse õhustik toob vaatajani barokktantsu kogu selle rikkalikkuses. Prantsuse barokktants seostub ajalooliselt Louis XIVga – kuningaga, kes tantsis. Ta valdas tantsukunsti ja nõudis seda oskust oma õukonna liikmetelt ning kasutas tantsu, et taastada kord ja rahu õukonnas. Tantsuetendusel ilmuvad tantsijad vaatajate ette, et näidata oma oskusi nii, nagu Louis XIV õukondlased ilmusid igaõhtustel ballidel kuninga ette ja esitasid oma tantsu.

Kuulda saab paljude prantsuse heliloojate muusikat:
Jean-Féry Rebel, Francois Couperin, Charles (Francois) Dieupart, Marin Marais, Georg Friedrich Händel ja teised. Koreograafia on loonud Kristine Esko koos trupi liikmetega.

Tantsivad:
Margit Maalmeister, Teele Raue, Marii Tunnel, Anni Nurmsalu, Aasa Nurmsalu, Rafael Nappir, Joonatan Liivamägi, Siimeon Liivamägi

Mängivad:
Reet Sukk – barokkflööt, plokkflööt
Taavi-Mats Utt – plokkflöödid
Reinut Tepp – klavessiin
Egmont Välja – tšello

Varajase muusika stuudio Cantores Vagantes, sellesama festivali Tallinn feat. Reval ellukutsuja ja korraldaja, koosseis ei ole täpselt fikseeritud. Seda võib pidada pühendunud muusikute sõpruskonnaks, kes respekteerivad ajaloolist esituspraktikat ja kasutavad ajastu pille, kus esitajate koosseis sõltub muusika nõudmistest. Sedakorda on sõpruskonnaga liitunud väga inspireeriv seltskond, kes on vägagi pilkupüüdev, kuid askeldab kaunis kuuldamatult. Kristine Esko, endise tuntud professionaalse võistlustantsija poolt loodud tantsustuudio Arte Movimento juurde oli 2021. aastaks tekkinud barokktantsutrupp.

https://www.facebook.com/cantoresvagantes

https://artemovimento.ee/